Knihy, které si musíte přečíst, než budou v kině (2/2014)

13. 8. 2014 v 15.03

Také máte pocit, že těch filmových adaptací knih je stále víc a víc? A také vám to vůbec nevadí? Podívejte se na přehled filmů, které nás čekají na podzim a v zimě. Nejvyšší čas začít číst, ať to stihneme.

Nejhledanější muž

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Uprostřed noci propašují do Hamburku vyhladovělého mladého Rusa v dlouhém černém kabátě. V peněžence zavěšené na krku má uschovanou neuvěřitelnou částku peněz. Je to horlivý muslim. Nebo není? Říká, že se jmenuje Issa. Annabel, idealistická mladá německá právnička, která se specializuje na lidská práva, se rozhodne zachránit Issu před deportací. Brzy pro ni přežití jejího klienta začne být důležitější než její vlastní kariéra – i než bezpečnost. Při pátrání po záhadné Issově minulosti narazí na nevypočitatelného Tommyho Bruea, šedesátiletého potomka zakladatelů a majitelů Brue Freres, upadající anglické banky se sídlem v Hamburku. Annabel, Issa a Brue uzavřou nepravděpodobné spojenectví. Soupeřící špehové z Německa, Anglie a Ameriky mezitím vycítí snadnou kořist ve „válce proti terorismu“ a vrhají se na nevinné.

Proč byste ji měli číst: Vynikající špionážní román s rychlým spádem. Osm hlavních postav, terorismus, islám, vyšetřovatelé, to vše v napínavém mixu. Le Carré umí psát a jeho příběhy táhnou i Hollywood, ostatně Nejhledanější muž není první filmovou adaptací jeho knih.

Předpokládané datum premiéry filmu: 4. září 2014

Hrají: Rachel McAdams, Philip Seymour Hoffman, Willem Dafoe, Robin Wright, Daniel Brühl


Dárce

KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Dvanáctiletý Jonas žije ve světě, v němž neexistují války, zločiny, strach ani bolest. Všechno je dokonale organizované, nikdo si kvůli ničemu nemusí dělat starosti, dokonce i povolání dostane každý přidělené. Jonas se má stát „příjemcem paměti“, uctívaným strážcem vzpomínek. Podrobuje se výcviku, při němž mu dosavadní příjemce paměti předává to, co nikdo jiný nesmí vědět ani cítit – vzpomínky a zkušenosti předchozích generací, dozvídá se o bolesti a utrpení, ale i o kráse, lásce a přátelství a začíná chápat, že jeho společenství žije v dostatku a bezpečí za cenu totální absence citů a možnosti volby. A s tímhle vědomím, s poznáním těchto hodnot už nedokáže žít jako dřív...

Proč byste ji měli číst: Kniha, které se prodalo miliony výtisků, získala dlouhou řadu ocenění, mimo jiné jednu ze dvou nejprestižnějších amerických cen za literaturu pro děti, John Newbery Medal za rok 1994. Určitě se bude líbit i fanouškům dystopií typu Hunger Games.

Předpokládané datum premiéry filmu: 11. září 2014

Hrají: Jeff Bridges, Brenton Thwaites, Alexander Skarsgård, Taylor Swift, Meryl Streep


Slečna julie

KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Naturalistické drama z roku 1888 bývá označováno jako manifest skandinávského naturalismu. Příběh trojice mladých lidí rozdělených společenským postavením se odehrává za magické svatojanské noci, kdy se dostávají na povrch skryté touhy a vášně, od začátku spěje k neodvratné tragédii.

Proč byste ji měli číst: Slečna Julie je patrně nejznámější hra Augusta Strindberga. Vznikla roku 1888. K sepsání hry autora inspiroval pobyt na Skovlystu, kdy svou manželku Siri von Essenovou podezíral z nevěry se správcem. Ve stejné době jí byl však sám autor paradoxně nevěrný, a to se správcovou šestnáctiletou sestrou. Naturalistické ladění hry je inspirováno romány Émila Zoly.

Předpokládané datum premiéry filmu: 12. září 2014

Hrají: Jessica Chastain, Colin Farrell, Samantha Morton


Labyrint: Útěk

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...

Proč byste ji měli číst: Tento světový bestseller si nemohou nechat ujít žádní fanoušci dystopií. U nás vyjde v srpnu první český překlad, a sice v nakladatelství YOLI. Následovat budou další dvě knihy.

Předpokládané datum premiéry filmu: 18. září 2014

Hrají: Dylan O´Brien, Thomas Brodie-Sangster, Kaya Scodelario, Will Poulter


Zůstaň se mnou

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Talentovaná violoncellistka Mia si vždy myslela, že nejtěžším rozhodnutím jejího života bude volba, zda jít za hlasem svého srdce, jenž jí radí zůstat s Adamem, nebo se naplno věnovat druhé osudové lásce – hudbě –, protože to by znamenalo soustředit veškerou energii na studium na prestižní umělecké škole. Jednoho únorového rána se však všechno změní. Když se Mia po děsivé autonehodě probere, nic necítí. Vidí své mrtvé rodiče, těžce zraněného bratra – a nakonec samu sebe. Zatímco její tělo je v kómatu, ona sama může vidět a slyšet vše, co kolem děje. A najednou se musí rozhodovat, zda na tomto světě vlastně chce ještě zůstat, anebo zda o svůj život, který beztak visí na vlásku, bojovat přestane.

Proč byste ji měli číst: Vynikající young adult novela, která má v sobě vše, co čekáte - lásku, hudbu a tragédii. Nové vydání knihy připravilo nakladatelství YOLI.

Předpokládané datum premiéry filmu: 18. září 2014

Hrají: Chloë Grace Moretz, Mireille Enos, Liana Liberato, Lauren Lee Smith


Dřív než půjdu spát

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Vzpomínky, právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine, která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když usne. Každý nový den je pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará… Anebo je vše trochu jinak? Christine se podaří za pomoci mladého doktora začít psát deník, a jeho stránky jí jednoho dne prozradí: Nevěř svému muži. Napsala to však vůbec sama? Jak se lze dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?

Proč byste ji měli číst: Tento psychologický thriller není nabitý akcí, zato disponuje nečekaným zvratem na konci.

Předpokládané datum premiéry filmu: 18. září 2014

Hrají: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong, Anne-Marie Duff


Zmizelá

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ | AUDIOKNIHA NA CD | AUDIOKNIHA V MP3

O čem to je: Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? 

Proč byste ji měli číst: Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times.

Předpokládané datum premiéry filmu: 2. října 2014

Hrají: Ben Affleck, Rosamund Pike, Missi Pyle, Neil Patrick Harris


Andělé všedního dne

KNIHA | KNIHA S FILMOVOU OBÁLKOUE-KNIHA | AUDIOKNIHA NA CD | AUDIOKNIHA V MP3

O čem to je: Pro dvaapadesátiletého Karla z pražských Nuslí je úterý 5. září 2006 posledním dnem jeho života, ale to zatím vědí jen andělé... Mladá vdova, učitel autoškoly, sebevrah a čtyři andělé — to jsou možná trochu překvapiví protagonisté. 

Proč byste ji měli číst: Nejčtenější současný český spisovatel ve své knize s obvyklou fabulační a kompoziční bravurou vypráví příběh jediného dne, na jehož konci se tři lidské osudy spojí v jeden. Sám autor novelu charakterizuje jako "svižnou story o lidech, andělích a umírání" či "knížku o nás všech, jejichž čas je vyměřen, a přesto se stále chováme, jako bychom tu měli být věčně".

Předpokládané datum premiéry filmu: 9. října 2014

Hrají: Marián Labuda st., Vojtěch Dyk, Vladimír Javorský, Eliška Křenková, Bolek Polívka, Zuzana Bydžovská


Drákula: Neznámá legenda

KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Příběh hraběte, který obětoval svou duši, aby zachránil své blízké a svůj lid před tureckými nájezdníky. Odehrává se v roce 1400 a roli Vlada Tepese III. hraje Luke Evans.

Proč byste ji měli číst: Nejslavnější hororový příběh. K tomu snad není co dodat.

Předpokládané datum premiéry filmu: 16. října 2014

Hrají: Luke Evans, Dominic Cooper, Sarah Gadon, Samantha Barks, Zach McGowan


To nejlepší z nás

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí… Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu – po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli sice vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska. Jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme.

Proč byste ji měli číst: Další skvělá romance Nicholase Sparkse. Jméno autora je zárukou kvality, vzpomeňme třeba Zápisník jedné lásky. Znáte snad někoho, komu by se nelíbil?

Předpokládané datum premiéry filmu: 16. října 2014

Hrají: Michelle Monaghan, Luke Bracey


Rohy

KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Před rokem přišel Iggy Perrish o jediného člověka, kterého skutečně miloval. Ráno po prvním výročí té strašné události se probouzí s kocovinou – a s rohy na čele. Stal se z něj konečně děsivý ďábel, za kterého už ho stejně mnozí mají? Iggy záhy zjišťuje, že k rohům dostal návdavkem i schopnosti, s jejichž pomocí dokáže odhalit zlo, jež ho připravilo o jeho lásku. Hranice mezi andělem a ďáblem je však nebezpečně tenká a nejkrutější pravda se skrývá tam, kde by ji nikdo nehledal. 

Proč byste ji měli číst: Joe Hill po úspěšném debutu Černá krabice opět napsal knihu, která se čte jedním dechem. Příběh o lásce, pomstě a temných stránkách lidské duše se vine jako cesta krajinou plnou překvapení a nečekaných zvratů, z nichž největší čeká na konci. Abychom pochopili přítomnost, musíme se někdy vrátit hluboko do minulosti…

Předpokládané datum premiéry filmu: 31. října 2014

Hrají: Daniel Radcliffe, Juno Temple, James Remar, Kelli Garner, Max Minghella, Joe Anderson


Pohádkář

KNIHA | AUDIOKNIHA NA CD

O čem to je: Příběh muže mezi dvěma ženami, příběh o vášni, touze, podvodu a lži a věčném odpouštění. Má podobu takřka detektivního příběhu. Kapitán Rott pátrá po totožnosti těla nalezeného v řece. Díky tomu se dostává doprostřed příběhu muže, který si prostřednictvím lži budoval vlastní svět a díky tomu dokázal žít dva odlišné životy.

Proč byste ji měli číst: Spisovatelka vrací na scénu svoji hrdinku Karlu. Avšak mnohem dospělejší, matku dvou dětí. Pohádkář je příběhem o fatální závislosti, o vášni i o životních ztrátách.

Předpokládané datum premiéry filmu: 6. listopadu 2014

Hrají: Jiří Macháček, Aňa Geislerová, Eva Herzigová, Anna Linhartová


Hunger Games: Síla vzdoru

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ | E-KNIHA

O čem to je: Proti všem očekáváním přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...

Proč byste ji měli číst: Hunger Games je klasika v dystopickém žánru. Téměř povinná literatura pro všechny fanoušky antituopických románů a sci-fi.

Předpokládané datum premiéry filmu: 20. listopadu 2014

Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman


Co by kdyby

KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Judd Foxman má dostatek dobrých důvodů, aby byl psychicky na dně. Vše začalo tím, že přistihl manželku se svým šéfem ve vlastní ložnici. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat: krach manželství, výpověď z práce, stěhování do podnájmu. Judd se celé dny buď topí v moři sebelítosti, nebo propadá záchvatům zuřivého vzteku, když přijde zpráva, že mu zemřel otec. A jako by toho už nebylo dost, otcovým posledním přáním bylo, aby se celá jeho rodina sešla a vespolek truchlila po sedm dní. Pro fungující rodinu by to možná bylo přirozené, ale pro nesourodou skupinu, kterou pojí jen příjmení, je to pravý očistec. Judd přijíždí do domu, kde vyrůstal, aby strávil sedm dní ve společnosti své matky, v níž se nesnesitelně pojí postarší diblík a upjatá psycholožka, starší sestry Wendy, uvízlé v nešťastném manželství, bratra Paula, který ví všechno nejlíp, a černé ovce rodiny, benjamínka Phillipa, o němž se většinu času ví jen to, co píše bulvár. Smuteční týden se v podání klanu Foxmanů jeví jako sled tragických i komických příhod, vzpomínek a výčitek, jejichž pojítkem je nepopiratelná skutečnost, že takhle si nikdo ze zúčastněných svůj život nepředstavoval…

Proč byste ji měli číst: Odložte na chvíli thrillery, postapokalyptické depky a vůbec jakoukoliv příliš vážnou či tragickou literaturu. Užijte si trochu humoru ze života.

Předpokládané datum premiéry filmu: 4. prosince 2014

Hrají: Rose Byrne, Timothy Olyphant, Abigail Spencer, Jason Bateman, Adam Driver


Hobit

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ | AUDIOKNIHA NA CD | AUDIOKNIHA V MP3

O čem to je: Hobit: Bitva pěti armád je třetí a poslední díl filmové trilogie Hobit Petera Jacksona. Film popisuje konec výpravy Bilba Pytlíka a družiny trpaslíků k hoře Erebor, která je již mnoho let okupována drakem Šmakem. Dostanou své zlato nazpět a vrátí se všichni bezpečně domů?

Proč byste ji měli číst: Přihlaste se, jestli je tady ještě vůbec někdo, kdo Hobita nečetl!

Předpokládané datum premiéry filmu: 11. prosince 2014

Hrají: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Elijah Wood, Evangeline Lilly, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen


Paddington

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Peruánský medvídek Paddington miluje vše britské a vydává se do Londýna. Tam se ho ujme rodina Fouskových. A v tu chvíli se jejich rutinní život navždy změní.

Proč byste ji měli číst: Osiřelý medvídek z nejtemnějšího Peru je nejen legrační, ale i nesmírně roztomilý. Kam tento zdánlivě obyčejný chlupáč přijde, začnou se dít neobyčejné věci. Pro anglické děti je Paddington něco jako je pro nás Krteček.

Předpokládané datum premiéry filmu: 25. prosince 2014

Hrají: Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Jim Broadbent, Samuel Joslin, Nicole Kidman


Nezlomený

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Na začátku byl kluk rostoucí pro šibenici. Malý Louis Zamperini, syn italských emigrantů, mohl klidně skončit v polepšovně. Naštěstí našel něco, kam mohl napřít svou energii: běhání. Z rváče a zlodějíčka se stal nadějný běžec, který to roku 1936 dotáhl až na olympiádu v Berlíně. Zdálo se, že Louise čeká hvězdná kariéra vrcholového sportovce, ale jeho plány překazila válka. Louis narukoval k americkému letectvu a absolvoval mnoho letů jako bombometčík v těžkém bombardéru B-24 bez jediného škrábance, až do osudného květnového dne roku 1943. Při záchranné misi se jejich letoun zřítil do Tichého oceánu a zůstaly po něm jen trosky. Z deseti členů osádky se zachránili jen tři a přes čtyřicet dnů bojovali o přežití v malém člunu uprostřed nekonečné vodní plochy. Jen díky obrovské houževnatosti a schopnosti poradit si ve zdánlivě beznadějných situacích Louis dokázal překonat kruté strádání, hlad a žízeň, věčné útoky žraloků i ostřelování z nepřátelského bombardéru. Netušil, že ještě horší chvíle ho teprve čekají. Když konečně spatřili pevninu, padli do zajetí Japonců. Dva roky pak prožil v japonských zajateckých táborech, trýzněn hladem, otrockou prací i úchylnými japonskými dozorci. Přežil i zajetí, ale z války se vrátil zraněný na těle i na duchu. Muka válečných vzpomínek a nenávisti byla tak strašlivá, že svůj vztek začal utápět v alkoholu. Přece jen se však dokázal vzchopit a najít cestu k odpuštění a naplnění života. Louis Zamperini zůstal nezlomený a jeho životní příběh je tak mimořádným svědectvím o osobní statečnosti a nezlomnosti lidského ducha.

Proč byste ji měli číst: Románová biografie zahrnuje skutečný kus válečné historie, ale rozhodně nečekejte žádná suchopárná fakta – kniha se čte jako dobrodružný román. Hillenbrandová předkládá fakta nanejvýš poutavým způsobem, podařilo se jí tak napsat nádherný příběh, který upoutá čtenáře napříč širokým spektrem.

Předpokládané datum premiéry filmu: 5. února 2015

Hrají: Jack O'Connell, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Jai Courtney, Alex Russell


Padesát odstínů šedi

KNIHA V ORIGINÁLE | KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na rozhovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, speciálních podmínek...

Proč byste ji měli číst: Pokud jste ji ještě nečetli, tak jste určitě zvědaví, co je na téhle knížce tak speciálního, že je z ní takový bestseller.

Předpokládané datum premiéry filmu: 12. února 2015

Hrají: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eloise Mumford, Jennifer Ehle


Divočina

KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1000 mil dlouhou pěší pouť po celém americkém pobřeží. Během cesty zažívá nejrůznější emoce: odhodlání, hněv, beznaděj, ale nakonec katarzi a naplnění.

Proč byste ji měli číst: Fascinující příběh podle skutečné události naservíruje celou řadu emocí. Pokud se u kniha rádi smějete, pláčete, jste v napětí, zoufáte si a to vše najednou, Divočina je ta pravá.

Předpokládané datum premiéry filmu: 19. února 2015

Hrají: Reese Witherspoon, Gaby Hoffmann


Autorka: Olga Biernátová

Na kterou filmovou adaptaci se těšíte nejvíc?

Komentáře k článku

(Nebude zobrazen v komentáři)

Ygritte – 18. 8.
Abych pravdu řekla, tak se celkem těším na Padesát odstínů šedi a zaujalo mě i Jestli zůstanu a Labyrint, hned jsem si knihy přidala do seznamu "koupím si", tak snad to stihnu ještě před premiérou.
Lucie Ferrante – 16. 8.
Je pravda, že po shlédnutí filmu už mě číst knižní předlohu moc nebaví, je rozhodně lepší to stihnout před filmem! To se mi povedlo u Zmizelé, z ostatních zmíněných vypadají moc zajímavě Zůstaň se mnou a Slečna Julie. Díky za inspiraci!
Lazebník – 15. 8.
Příjemný článek s hromadou inspirace. Nicméně mi tady dost chybí "Hektorova cesta aneb hledání štěstí". Na film se opravdu moc těším a jsem rád, že se tahle inspirující knížka dostane do většího povědomí. http://www.csfd.cz/film/279762-hector-and-the-search-for-happiness/videa/
Paty – 14. 8.
Labyrint: Útěk se snažím přelouskat v originále už asi měsíc, ale vždy mi do toho něco vleze. Knihy - a jejich filmové zpracování - vypadají zajímavě a některé se určitě objeví na mém seznamu "k přečtení", který je již teď nekonečný.
Lucie – 13. 8.
Všechno zní lákavě, ale já si nenechám ujít Zmizelou. Flynnová je mistryní v popisu psychologie muže a ženy a i když film nemá šanci knihu dostihnout, jsem zvědavá, jak se s tím tvůrci poperou. "Zmizelá" totiž není lichotivá ani pro jedno pohlaví, ale nic není tak, jak se na první pohled zdá. Oscilujete na pomezí soucitu, nesnášenlivosti, odporu, lítosti - a to k oběma hlavním postavám - skvělá zápletka! Už se těším!
Monika – 13. 8.
Přijde mi, že se teď všechno zfilmovává :D Většinou zjistím až potom, co si hodím nějakou knihu do to-readu, že je brzy film :D Sice pak vypadám jako člověk, co čte knihy, které jdou do kin, a ne člověk, který je tak iniciativní, že najde zajímavé knihy, ale no co už no :D... Většinou mi to pak nějaký čas trvá, než se k nim prokoušu, takže je pak i ten film pasé :D Nicméně je to pak opravdu takový nepříjemný hlodavý pocit, když kamarádce vykládáte, jakou super knihu jste četli (no, možná četly, že ano?:D), a ona vám odvětí, že "Jó, to byl dobrej film." No není to na zabití?:D Taky máte přátele, kteří prostě nečtou?:D
Adéla – 13. 8.
To nejlepší z nás, Hobit, Zmizelá, Hunger games můžu vřele doporučit k přečtení a na filmy už se moooc těším :-) Trailer k filmu 50 odstínů šedi mě docela zklamal, ale určitě na to kouknu, trailer není celý film! Na knihu Divočina a Labyrint: Útěk se teprve chystám a podle traileru k filmovému zpracování to vypadá více než zajímavě :-)
Julča – 13. 8.
Hunger Games četla, ale zase jsem neviděla ani jeden film, takže mám co dohánět :D Jinak se určitě chystám na přečtení Labyrint: Útěk, ale nevím, jak to stihnu vzhledem k tomu, jak brzo potom půjde film do kin - asi si budu muset knížku koupit a ne jen půjčit z knihovny :) A Hobit - dávno přečtený, dvakrát a na film se těším, i když druhý díl už byl na mě moc předigitalizovaný a vadily mi některé změny oproti knize, ale chci vidět kompletní filmovou trilogii.. Ostatní filmy si teprve projdu na csfd, jestli mě ještě něco nezaujme :)
Háňa – 13. 8.
Určitě Hunger Games, teším se jak malej parchant :-) Konečně nějaký vzrůšo, máloco mě poslední dobou v kině nadchlo a po tom, co dvojka byla tisíckrát lepší než jednička, což je u filmových zpracování, až na vyjímky docela zázrak, jsem zvědavá na kostýmky a efekty trojky. U ostatních? Jsem nedůvěřivá, kniha je prostě kniha, to ví každej knihomaniak ;)
Tereza – 13. 8.
Rozhodně Rohy :) Poslední dobou mě v kině zaujme málokterý film, a většinu z výše jmenovaných vůbec neznám, nebo jsem o nich jen vzdáleně slyšela. Rohy jsem sice nečetla, ale teď mám důvod se na to vrhnout. Navíc Daniel Radcliffe už ve Woman in black dokázal, že není jen hercem jedné role. Normálně bych se nejvíc těšila na Hobita, ale po dvou předchozích dílech mé nadšení značně odpadlo, a na třetí díl se půjdu podívat jenom kvůli Bitvě Pěti Armád.
Kristýna – 13. 8.
Tak nejvíce se těším na Zmizelou. Knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Pak se také těším na Labyrint a Hunger Games, který jsem si oblíbyla jak v knižní podobě tak i v té filmové. Trochu stále váhám nad Dárcem. Knihu jsem nečetla teprve se na ni chystám a pokuď mě zaujme, určitě si nenechám ujít ani film.
Owen – 13. 8.
Člověk by neřekl, jaké množství filmů podle knížek vzniká. Pár z těch knížek jsem četl a asi si raději počkám na recenze a názory co nejvíce lidí, než risknu film. V podstatě věřím jen Hunger Games, které mě druhým dílem potěšili. Trochu se bojím Zmizelé, ale snad to bude dobré. V poslední době sem se zklamal v Otázce za deset (film česky z nějakého důvodu pojmenován jako Zahřívací kolo) a Zlodějka Knih, byť je film pro nečtenáře asi velmi zdařilý, mě také lehce zklamala. Na další filmy jsem raději ani nekoukal a radši jsem rozečetl další knížku (a pak další a další a další, stejně je to lepší výplň volného času než film).
Radek – 13. 8.
Nejvíc se těším na Labyrint: Útěk a na Zmizelou. Zmizelá mě jako kniha totálně dostala a věřím, že Fincher to zvládne podruhé s filmem.
Ivcca – 13. 8.
Většinu z nich už jsem četla. Zmizelá mě moc nenadchla, ale film od Davida Finchera si nemohu nechat ujít. Nejvíc se těším na Hunger Games, posledního Hobita a Labyrint.
Ohana – 13. 8.
Já obecně nemám filmové adaptace ráda, protože to prostě nikdy není podle mých představ, ale z tohohle výběru se na jednu vážně těším, a to je Dracula Untold. Nevypadá to sice moc na adaptaci, ale spíš na úplně nový pohled na celý Draculův příběh, ale to mi vůbec nevadí. Uvidíme úplně nový Draculův příběh a to i z doby, kdy byl ještě člověk, což myslím v Stokerově knize není vůbec, nebo jen hodně vágně vysvětleno. Na to se vážně těším, protože mi nebude moct zkazit pocit z knihy a navíc to vypadá na vážně povedený film.
Zdeněk – 13. 8.
Já se nejvíce těším na Zmizelou, pokud se jim podaří převést, alespoň částečně, atmosféru knihy na plátno, tak to bude paráda. I když mám trošku pochybnosti o Benu Affleckovi, Nicka jsem si představoval trošku jinak, ale třeba budu mile překvapen.
Míša – 13. 8.
Nejvíc se těším na To nejlepší z nás, ale to musím ještě stihnout přečíst knihu, takže jdu objednávat :))

Související

Mohlo by vás zajímat

Náš web zlepšujme pomocí cookies. Do vašeho zařízení ukládáme také cookies třetích stran. Pokud nám dáte souhlas, můžeme náš web také přizpůsobit podle vašeho chování při jeho prohlížení a s vaším souhlasem tyto informace také předat reklamním společnostem a sociálním sítím, aby vám zobrazily cílenou reklamu nebo za účelem e-mailového oslovení. Svůj souhlas můžete odvolat a vybrané cookies odmítnout prostřednictvím linků níže. Více informací Změnit nastavení Rozumím