Knihy, které si musíte přečíst, než budou v kině (1/2015)

7. 1. 2015 v 12.11

Nový rok a s ním i nová sezóna. Na co zajít v prvním pololetí 2015 do kina? A hlavně, co si stihnout přečíst, než uvidíte adaptaci?

1. Odpad

KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Hlavními hrdiny jsou tři kluci, jejichž domovem je centrální skládka v brazilském Riu. Každý den ji prohledávají v naději, že najdou něco, co jim alespoň na chvíli zlepší život. Netuší, že už ten příští nález jejich životy nenávratně změní. Tím mimořádným nálezem, který Rafaela, Garda a Rata čeká, je peněženka, která obsahuje zdánlivě nesouvisející změť poznámek, výstřižků a jeden klíč. Když se o ni ale začne zajímat policie a nabídne jako nálezné značnou sumu, uvědomí si, že našli asi něco hodně důležitého. Rozhodnutím nevydat nález do rukou úřadům se vydají na vzrušující a dobrodružnou, ale nebezpečnou cestu, jejíž směr jim bude pomáhat určovat právě obsah peněženky. Ten totiž není standardním nepořádkem, který máme v peněžence všichni, ale důmyslným kódem, jehož rozlousknutí může jednoho vysoce postaveného člověka pořádně klepnout přes prsty. I proto policie rozjela tak usilovné pátrání. I proto jeden detektiv tak usilovně hledá Rafaela, Garda a Rata. Čím blíž jsou k rozluštění záhady, tím je nebezpečí větší. Ostatně, komu by chyběli tři kluci, kteří žijí na skládce?

Proč byste ji měli číst: Thriller připomínající slavný film Milionář z chatrče. Nejste zvědaví? :-D

Premiéra filmu: 1. ledna 2015

Hrají: Wagner Moura, Selton Mello, Rooney Mara, Martin Sheen

2. Sedmý syn

KNIHA V ČEŠTINĚ | NOVÉ VYDÁNÍ S FILMOVOU OBÁLKOU

O čem to je: Rytíř John Gregory byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic. Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward, jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná.

Proč byste ji měli číst: Čtivé, napínavé, strašidelné...

Premiéra filmu: 8. ledna 2015

Hrají: Ben Barnes, Jeff Bridges, Julianne Moore

3. S láskou Rosie

KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu... no to by si asi nejradši nafackovala.

Proč byste ji měli číst: Něco pro romantické duše, které se zároveň rády zasmějí. Cecelia Ahernová má za sebou spoustu skvělých knih, rozhodně není žádný nováček.

Premiéra filmu: 15. ledna 2015

Hrají: Lily Collins, Sam Claflin

4. Ještě jsem to já

KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Alice Howlandová je hrdá na to, co dokázala. Ačkoli jí bude teprve 50, je uznávanou profesorkou kognitivní psychologie na Harvardu a proslulou odbornicí v oboru psycholingvistiky, má tři děti a úspěšného manžela. Zničehonic se však u ní začne projevovat nezvyklá zapomnětlivost a chvilkové ztráty orientace a do jejího života vstoupí tragická diagnóza časné formy Alzheimerovy choroby.

Proč byste ji měli číst: Úžasný příběh o tom, že by člověk neměl nikdy přestat bojovat.

Premiéra filmu: 16. ledna 2015 (USA), datum premiéry v ČR není známo

Hrají: Julianne Moore, Kristen Stewart, Kate Bosworth, Alec Baldwin

5. E. A. Poe: Podivný experiment

AUDIOKNIHA NA CD | AUDIOKNIHA V MP3

O čem to je: Hrdinou příběhu je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby „jedinečnost" každého pacienta respektovali: „Proč bychom se měli snažit udělat nešťastného člověka z naprosto šťastného koně?" Ovšem děsivá a hrůzu nahánějící „léčba", jíž byli na konci 19. století duševně nemocní běžně vystavováni, je přítomna i zde: věznění, spoutávání, proudy ledové vody a elektřiny. To vše je pevně vryto do historických zdí ústavu a Edward objevuje poměrně znepokojivou pravdu. Psychiatrický ústav ovládli pacienti, zatímco skutečný ředitel je se svým týmem uvězněn ve sklepení. A tady napínavý příběh plný zvratů a překvapení teprve začíná...

Proč byste ji měli číst: Žádný fanoušek hororu, který má rád v příběhu několik komických situací, si tuhle povídku od Poea nemůže nechat ujít. Je to přece jen Edgar Allan Poe, osvědčená klasika.

Premiéra filmu: 22. ledna 2015

Hrají: Kate Beckinsale, Ben Kingsley, Jim Sturgess


6. Pistole má přednost/Mortdecai: Grandiózní případ

KNIHA V ČEŠTINĚ | NOVÉ VYDÁNÍ K FILMU

O čem to je: „Často se chvástám, že se smrti nijak zvlášť nebojím, ale na druhou stranu trpím těžkou závislostí na životě a slyšel jsem, že abstinenční příznaky člověka zaskočí,“ komentuje svůj úděl světem protřelý aristokrat, obchodník s uměním, zhýralec a hrdina proti své vůli Charlie Mortdecai, vracející se na scénu v novém dobrodružství, které má vystavit jeho důmysl i fyzickou odolnost ještě náročnější prověrce než předchozí konfrontace s nelítostnými protivníky z řad britské policie v knize Nemiř na mě tou věcí.

Proč byste ji měli číst: Bonfiglioliho kultovní dílo, milovaného svými příznivci pro jedinečnou kombinaci cynického humoru, zápletek jako vystřižených z té nejodvážnější parodie drsné školy a excesů všeho druhu vůbec.

Premiéra filmu: 29. ledna 2015

Hrají: Johnny Depp, Ewan McGregor, Gwyneth Paltrow

7. Nezlomený/Nezlomný

KNIHA V ČEŠTINĚ | KNIHA V ANGLIČTINĚ | E-KNIHA V ČEŠTINĚ

O čem to je: Neuvěřitelný životní příběh slavného amerického běžce Louise Zamperiniho. Nejprve zazářil na berlínské olympiádě v roce 1936, pak jako letec v armádě své země za druhé světové války, než se zřítil do Pacifiku a skončil v japonském zajateckém táboře, kde mu jako „celebritě" připravili peklo na zemi.

Proč byste ji měli číst: Románová biografie zahrnuje skutečný kus válečné historie, ale rozhodně nečekejte žádná suchopárná fakta – kniha se čte jako dobrodružný román. Hillenbrandová předkládá fakta nanejvýš poutavým způsobem, podařilo se jí tak napsat nádherný příběh, který upoutá čtenáře napříč širokým spektrem.

Premiéra filmu: 5. února 2015

Hrají: Jack O'Connell, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Jai Courtney, Alex Russell

8. Padesát odstínů šedi

KNIHA V ČEŠTINĚ | KNIHA V ANGLIČTINĚ | AUDIOKNIHA NA CD | AUDIOKNIHA V MP3

O čem to je: Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na rozhovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, speciálních podmínek...

Proč byste ji měli číst: Fandíte-li erotickému žánru, určitě nevynechte knihu, která stála u zrodu jeho masové popularity.

Premiéra filmu: 12. února 2015

Hrají: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Jennifer Ehle, Rita Ora

9. Kruh

KNIHA V ČEŠTINĚ | E-KNIHA

O čem to je: Engelsfors. Krásné jméno, příšerné město. Obklopené hlubokými lesy, kde lidé často zabloudí a zmizí. Jedné noci, kdy se měsíc zbarví do tajuplné rudé barvy, je svedeno šest dívek dohromady do zrušeného zábavního parku. Nemají nic společného. Nevědí, jak se tam dostaly ani proč tam jsou. Brzy však pochopí, že jedna bez druhé nepřežijí.

Proč byste ji měli číst: Pokud máte rádi napínavé příběhy a libujete si v tematice čarodějnictví. Bude pro vás nejen Kruh, ale i další dva díly série, to pravé. Šest příběhů do nedávna obyčejných dívek.

Premiéra filmu: 18. února 2015 (Švédsko), datum premiéry v ČR není známo

Hrají: Josefin Asplund, Helena Engström, Miranda Frydman, Irma von Platen, Hanna Asp, Leona Axelsen, Ruth Vega Fernandez

10. Divočina

KNIHA V ČEŠTINĚ | KNIHA V ANGLIČTINĚ

O čem to je: Autobiografický příběh ženy, která se po smrti své matky a krachu svého manželství rozhodne vyrazit na 1 770 kilometrů dlouhou pěší pouť. Bez jakýchkoli znalostí o přežití v divoké přírodě se vydává na vysokohorskou trasu od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington, aby našla sama sebe.

Proč byste ji měli číst: Tahle kniha je určena všem milovníkům příběhů, které jsou napsány podle skutečných událostí. Poutavé vyprávění o ženě, která hledá sebe sama uprostřed americké divočiny.

Premiéra filmu: 5. března 2015

Hrají: Reese Witherspoon, Gaby Hoffmann, Laura Dern, Kevin Rankin

11. Americký sniper

KNIHA V ČEŠTINĚ | KNIHA V ANGLIČTINĚ

O čem to je: V letech 1999 až 2009 zaznamenal Chris Kyle z jednotky amerického námořnictva SEAL nejvíce odstřelovačských zásahů v dějinách USA. Nepřátelé mu přezdívali Ďábel, spolubojovníci ze SEALu Legenda. Tato autobiografická kniha líčí strhujícím způsobem bojové zážitky, které Kyle na jednotlivých misích prožil. Přináší osobní zpověď vojáka od jeho výcviku přes jednotlivá nasazení až po traumata z války.

Proč byste ji měli číst: Jeden z nejvýznamnějších válečných memoárů všech dob

Premiéra filmu: 5. března 2015

Hrají: Bradley Cooper, Sienna Miller, Kyle Gallner, Luke Grimes


12. Vybíjená

KNIHA | E-KNIHA

O čem to je: Kniha sleduje v rozsáhlém časovém oblouku pestré osudy několika spolužáků z gymnázia od dob jejich dospívání až na práh dovršené čtyřicítky. Znalci díla nejčtenějšího českého autora se tu opět setkají s dobře známou, melancholicky laděnou groteskou, tentokrát o přátelství, osudových láskách, alkoholu, kráse i ošklivosti, ale především o smutku, který se s přibývajícími léty vkrádá do životů stárnoucích hrdinů.

Proč byste ji měli číst: Typický Viewegh. Pokud vám sedne, netřeba otálet.

Premiéra filmu: 12. března 2015

Hrají: Michal Suchánek, Richard Genzer, Ondřej Sokol, Simona Krainová, Lukáš Vaculík, Simona Babčáková, Hynek Čermák, Michal Šášinka, Václav Matějovský, Jakub Burýšek

13. Rezistence

KNIHA V ČEŠTINĚ | KNIHA V ANGLIČTINĚ

O čem to je: Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?

Proč byste ji měli číst: Pokud jste četli Divergenci, tak snad ani nemůžete jinak! Vedle Hunger Games jedna z nejoceňovanějších sérií v žánru dystopie.

Premiéra filmu: 19. března 2015

Hrají: Shailene Woodley, Theo James, Ansel Elgort, Jai Courtney, Miles Teller, Kate Winslet


14. Serena

KNIHA V ČEŠTINĚ | KNIHA V ANGLIČTINĚ

O čem to je: Píše se rok 1929 a novomanželé George a Serena Pembertonovi přijíždějí z Bostonu do hor Severní Karolíny, kde chtějí založit dřevařskou firmu. George místní prostředí zná, žil tu dost dlouho, a dokonce zplodil nemanželské dítě, ale Serena je v horách nováčkem. Záhy však dokazuje, že si s muži v ničem nezadá.

Proč byste ji měli číst: A New York Times bestseller a PEN/Faulkner Award Finalist. Bude se líbit čtenářům Johna Steinbecka a Cormaca McCarthyho.

Premiéra filmu: 27. března 2015 (USA), datum premiéry v ČR není známo

Hrají: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence

15. Nejdelší jízda

KNIHA V ČEŠTINĚ | KNIHA V ANGLIČTINĚ

O čem to je: Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však přehlédne zatáčku. Na zledovatělém srázu se zlomenou rukou a rozbitou hlavou nezbývá Irovi než doufat, že si auta někdo všimne a zachrání ho. O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznámí se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem. Ira a Ruth. Luke a Sophia. Dvě dvojice, jejichž osudy se nečekaně propletou. Kdo koho vlastně zachrání?

Proč byste ji měli číst: Sparks je osvědčená klasika romantického žánru. Možná, že se Zápisníku jedné lásky nic nevyrovná, ale rozhodně vás jeho další tvorba nezklame.

Premiéra filmu: 9. dubna 2015

Hrají: Britt Robertson, Scott Eastwood

16. Dítě číslo 44

KNIHA V ČEŠTINĚ | KNIHA V ANGLIČTINĚ

O čem to je: Když strach dokáže umlčet celý národ, alespoň jeden člověk musí vyslovit pravdu... Sovětský svaz, rok 1953. Stalinův železný stisk neustále sílí. Brutální praktiky ministerstva státní bezpečnosti (MGB) nejsou žádným tajemstvím. Režim dokonce občanům přikazuje věřit, že socialistické společnosti se podařilo zcela vymýtit zločinnost. Když se u železniční trati v Moskvě najde mrtvola malého chlapce, zaskočí příslušníka MGB Lva Děmidova - válečného hrdinu, upřímně oddaného režimu - tvrzení příbuzných oběti, že šlo o vraždu. Lev splní rozkaz nadřízených a pomůže zatajit fakta, začnou v něm však hlodat pochybnosti. Brzy poté se jeho život převrátí naruby. Lva degradují a s manželkou Raisou, podezřelou ze špionáže, pošlou do zapadlého města na Urale. Ke svému překvapení Lev zjistí, že k vraždám dětí dochází i tam. Manželé si dobře uvědomují, že později je čeká mnohem tvrdší trest než pouhé vyhnanství. Snad právě proto se rozhodnou riskovat život a pátrat po vrahovi na vlastní pěst.

Proč byste ji měli číst: Zdařilý a oceňovaný debut mladého britského autora Toma Roba Smithe vychází ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatila. Román s reálným pozadím nabízí kromě strhujícího kriminálního příběhu i děsivý obraz diktatury, která se drží u moci jen díky stupňovanému teroru.

Premiéra filmu: 16. dubna 2015

Hrají: Tom Hardy, Gary Oldman, Noomi Rapace, Dev Patel, Jason Clarke, Joel Kinnaman

17. Papírová města

KNIHA V ČEŠTINĚ VÁZANÁ/BROŽOVANÁKNIHA V ANGLIČTINĚ

O čem to je: Hlavním hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád svou kamarádku, nádherně nespoutanou Margo Rothovou Spiegelmanovou. Ta mu pak jednou za tmy nečekaně zaklepe na okno - s výzvou, aby ji doprovázel na celonoční cestě důvtipné pomsty. Ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo však ve škole chybí. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává?

Proč byste ji měli číst: Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky se John Green právem řadí mezi autory, se kterými prostě neuděláte chybu.

Premiéra filmu: 18. června 2015

Hrají: Nat Wolff, Cara Delevingne, Caitlin Carver

18. Daleko od hlučícího davu

KNIHA V ANGLIČTINĚ

O čem to je: Bathsheba Everdene je nezávislá a svébytná žena žijící ve viktoriánské Anglii, která přitahuje tři různé nápadníky. Nadčasový příběh o Bathshebyně volbě a touze poznat přirozené vztahy a lásku. Je to příběh o lidské schopnosti překonat útrapy díky vytrvalosti a odhodlání.

Proč byste ji měli číst: Román zpodobňuje venkovský svět ve spleti vášní, lásek a konfliktů. Silný příběh.

Premiéra filmu: 9. července 2015

Hrají: Carey Mulligan, Michael Sheen, Juno Temple, Matthias Schoenaerts, Tom Sturridge, Hilton McRae

A nakonec jako bonus 2 adaptace známých pohádek

Popelka (premiéra 19. března 2015): Děj sleduje osudy mladé Elky, jejíž otec, kupec, se po smrti její matky znovu ožení. Elka má svého tatínka velice ráda, a tak se snaží ke své nové maceše a jejím dvěma dcerám Anastázii a Drizele chovat vstřícně, a dělá všechno proto, aby se ve svém novém domově cítily dobře. Když ale Elčin otec nečekaně zemře, Elka zjistí, že je vydána na milost své nové žárlivé a kruté rodiny. Zanedlouho se z ní stane obyčejná služka. Navzdory krutostem, kterým je nucena čelit, ale Elka neztrácí naději a je rozhodnuta řídit se posledním přáním své matky, aby vždy byla „odvážná a laskavá". Nehodlá propadnout zoufalství, ani pohrdat těmi, kteří s ní jednají špatně. A pak je tu ještě jistý pohledný cizinec, se kterým se setkala v lesích. Elka, která nemá nejmenší tušení, že se ve skutečnosti jedná o prince, a nikoliv o pouhého učedníka ze zámku, má pocit, že konečně potkala spřízněnou duši. Záhy nato se zdá, že by se na ni konečně mohlo usmát štěstí. Všechny dívky z širokého okolí jsou totiž sezvány do královského paláce na bál a Elka se těší, že by se tam mohla znovu setkat s okouzlujícím Kitem. Macecha jí však návštěvu bálu zakáže a zlomyslně jí roztrhá šaty. Jako ve všech správných pohádkách je však pomoc nablízku a objevuje se kouzelná víla kmotřička, která – proměnou dýně a několika myšek – Popelčin život navždy změní.


Pan (premiéra 23. července 2015): Příběh jednoho sirotka, který se dostane do Země Nezemě. Zde zažije spoustu dobrodružství a nakonec tam nalezne i svůj osud – stát se Petrem Panem. Setkáme se samozřejmě i s dalšími postavami, které již známe, například s kapitánem Hookem nebo s vílou Zvonilkou.


Autorka: Olga Zbranek Biernátová

Na kterou adaptaci se těšíte nejvíc?

Komentáře k článku

(Nebude zobrazen v komentáři)

Marie – 9. 1.
Teprve nedávno jsem viděla film Prokletý ostrov, který byl dost zajímavej, takže Poea si asi nenechám ujít, vypadá stejně šíleně jako ten ostrov. Nevím jestli film Kruh mi nezkazí mou představu. A Nezlomný vypadá taky dobře. A. S láskou Rosie mám v plánu si přečíst jako první z těch co jsem nečetla.
Petra – 9. 1.
Na Dítě číslo 44, knihu už jsem četla čtyřikrát a je naprosto skvělá. Lepší jsem prozatím nečetla. Těším se na adaptaci jak dítě na vánoční stromeček, protože produkce a režie vybrala představitele Lva naprosto na míru tomu románovému. Navíc je to můj největší herecký oblíbenec a ještě ke všemu se to točilo v České republice, což mi nabídlo možnost se sejít s většinou hlavních představitelů. Jen se trochu obávám zpracování, protože román znám skoro zpaměti, takže budu nejspíš hledat chyby a odchylky od původní předlohy, ale rozhodně neváhejte a přečtěte si to ještě před premiérou, protože příběh je plný nečekaných zvratů, děsivých, mrazivých a naturalistických scén, které vám vyrazí dech. Rozhodně to není román pro citlivější povahy, protože někdo vraždy dětí snáší špatně, respektive vůbec... Nicméně doporučuji všem, prozatím se od toho ještě nikdo nedokázal odtrhnout :)
Julča – 7. 1.
Myslím, že 50 odstínům šedi se ráda vyhnu a Johnu Greenovi taky :D Ale povídku od Poea si rozhodně chystám přečíst - ten film mě zaujal hned a nemůžu uvěřit, že jsem tuto povídku ještě nečetla.. Zaujal mě film Serena, který rozhodně chci vidět, ale nevím, jestli si předtím přečtu knižní předlohu.. www.fantasy-maniak.blog.cz
Vladimíra Kalců – 7. 1.
Knihu Ještě jsem to já jsem četla a je to mimořádně silný životní příběh. I dlouho po přečtení jsem na něj myslela a je to jedna z těch knih, která vás nutí zamyslet se nad křehkostí života a vzácnými okamžiky strávenými s rodinou. A proto se neskutečně těším na film a mou oblíbenou J. Moore. Stejně tak jsem zvědavá na Divočinu a její sílu přežití, jejíž hrdinku bych nejraděj následovala.

Související

Mohlo by vás zajímat

Náš web zlepšujme pomocí cookies. Do vašeho zařízení ukládáme také cookies třetích stran. Pokud nám dáte souhlas, můžeme náš web také přizpůsobit podle vašeho chování při jeho prohlížení a s vaším souhlasem tyto informace také předat reklamním společnostem a sociálním sítím, aby vám zobrazily cílenou reklamu nebo za účelem e-mailového oslovení. Svůj souhlas můžete odvolat a vybrané cookies odmítnout prostřednictvím linků níže. Více informací Změnit nastavení Rozumím