Pojďte s námi na předpremiéru filmu Dítě číslo 44 v Praze a ve Zlíně

Thriller Dítě číslo 44 vznikl podle stejnojmenného a cenami ověnčeného bestselleru, jehož silný příběh a atmosféra se milionům čtenářů po celém světě doslova zadřely pod kůži. Degradovaný policista ve vyhnanství navzdory stalinistickému režimu pátrá po sériovém vrahovi. Ohrožuje tak na životě sebe, svou ženu i každého, kdo by mu jen trochu pomohl.

Příběh knihy a filmu Dítě číslo 44 byl inspirován skutečným případem „rostovského řezníka“ Andreje Čikatila. Film produkoval slavný Ridley Scott, jeho značná část se točila v Praze a na dalších místech České republiky, hlavních rolí se chopili Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman nebo Vincent Cassel.

Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou ženu. Nikdo si ale nemůže být ničím jistý, Děmidov odmítne udat svou ženu a je státní mocí ze dne na den degradován a poslán do vyhnanství. Zde narazí na vraždu, která se podobá jinému případu, označenému za nehodu. S kariérou a životem na padrť začne hledat sériového vraha. Ovšem ve stalinistickém Sovětském svazu v 50. letech něco jako vražda oficiálně neexistuje, musí proto pátrat na vlastní pěst a tajně proti vůli režimu. Jak vyšetřování pokračuje, rozsah rituálních vražd dostává strašlivé rozměry. Přestože jakákoliv pomoc hrozí zatčením, získá nečekaného spojence. Smyčka se postupně utahuje jak kolem vraha, tak kolem hlavních hrdinů.

Dítě číslo 44 je jedním z nejvýznamnějších hollywoodských filmů, jenž v poslední době vznikal u nás, z velké části se točil v Praze a na mnoha dalších místech České republiky. Do širokého povědomí se pak dostal především proto, že díky Dítěti číslo 44 byla vůbec poprvé kvůli natáčení zastavena část pražského metra a veřejná doprava v něm. Hollywoodští filmaři byli z některých lokací a jejich atmosféry doslova unešení. „Ta místa tady jsou tak autentická, že prostě hodně práce udělají a odehrají za nás,“ pochvaloval si Gary Oldman například industriální železárny v Hrádku u Rokycan jako rovnoprávného hereckého partnera.

Praha samotná pak hraje Moskvu 50. let. „Přestože se točilo v létě, museli jsme občas pár ulic zasněžit a herci hráli zimní scény v těžkých kožešinách,“ vzpomíná Veronika Hladíková ze společnosti Stillking Films, jež natáčení v Česku zajišťovala. Autor knižní předlohy Tom Rob Smith se byl podívat i na natáčení a štábu prozradil, že vůbec první myšlenka na celý příběh a na vznik knihy ho napadla při cestování právě během pobytu v Praze.

Soutěž (ukončena)

Úplná pravidla soutěže

Sdílet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *