Držíte se při výběru knih osvědčených autorů, kteří už na svém kontě mají nějaký ten bestseller? To by byla škoda – i prvotiny nových autorů totiž často příjemné překvapí! Vybrali jsme pro vás několik povedených literárních debutů z posledních měsíců. Začtěte se a nenechte si ujít nástup nových nadějných a talentovaných autorů na literární scénu!
Dorota Ambrožová – Poslední léto
Prvotina Doroty Ambrožové dává prostřednictvím vyprávění deníkového rázu nahlédnout do proměny mladé dívky v turbulentním období dospívání. Přečtěte si provokativně drzou zpověď o komplikované životní etapě hledání vlastní cesty – jak dospět a najít ji, když k vám ti, od nichž čekáte odpověď, nejsou upřímní?
Jiří Benjamin Majer – Závojnatky
Letošní vítěz Ceny Knižního klubu! Román popisuje život kluka z dětského domova, který měl vlastně velké štěstí: dostal se do pěstounské rodiny. Rád se převléká do dívčích šatiček, operací si přesto tak úplně jistý není… Závojnatky jsou intimní zpověď i milostný román, s nadhledem i humorem podaný příběh o odkládání závojů, jímž se lidé propracovávají k vlastní identitě.
Daniela Nacházelová – Krajina těla
Ženská sexualita, postavení žen ve společnosti i partnerské vztahy 21. století – to jsou témata, která prostupují prvním románem vrcholové veslařky Daniely Nacházelové. Krajina těla je zpovědí ženy, která prožívá několik osudových okamžiků najednou: snaží se překonat samu sebe v extrémních podmínkách americké divočiny, ale tragická láska ji téměř srazí na kolena.
Jo Callaghanová – V jediném okamžiku
Detektivní debut roku konečně vyšel i česky! V originálním krimi se seznámíte se vskutku neobvyklou detektivní dvojicí: Policistka Kat Franková totiž spolupracuje s AI entitou jménem Lock! Proti sobě tak stojí umělá inteligence a lidská zkušenost, logika a intuice. Mohou se spolu vůbec domluvit?
Gil Ribeiro – Případ komisaře Losta
Prvotina německého autora je slibným začátkem detektivní série, ze které nemrazí – naopak, zahřeje u srdce! Komisař Lost je na rok vyslán na výměnný program do Portugalska. Svým novým kolegům připadá trochu zvláštní: Nechápe humor a sarkasmus, do práce chodí v nažehleném obleku… Také ale oplývá dokonale analytickým myšlením a fotografickou pamětí!
Veronika Bálková – Přechodné období
Citlivou prózu inspiroval článek o otráveném dravci – autorka se totiž ve svém denním povolání věnuje ochraně životního prostředí. V jejím románu se mezilidské vztahy mísí s detektivní zápletkou: Mladá právnička se po smrti otce uchyluje na vesnici za babičkou, aby si ujasnila, kam chce v životě směřovat, místo klidu ale najde otráveného orla mořského a ve schránce výhružné vzkazy…
Melissa Blair – Přelomená čepel
Čtenářům Sarah J. Maas by neměl uniknout první díl světové senzace Sága půlelfů! Keera žije v království, kde elfové nemají své místo – i ona je však poloviční elfka. Zároveň je ale také nejtalentovanější špiónkou v království a královou oblíbenou vražedkyní. Ten ji nyní vysílá vypátrat a zabít tajemného nepřítele Koruny známého jako Stín. Pokud se nevrátí s jeho hlavou, vezme si král tu její.
Marta Knauerová – Život za krejcar, smrt za dva
Zajímají vás příběhy s tématem léčitelství jako Žítkovské bohyně nebo Šarlatán? Potom si nenechte ujít románovou prvotinu české botaničky a autorky knih o bylinkářství! Sledovat v něm budete poutavý příběh lidové léčitelky z podhůří, kde se bylinkaření a lékování, žehnání a zaklínání dědí po mnohá pokolení z matky na dceru. Mladá a sebevědomá čarodějka a vědma svou chytrostí, magií i krásou zatahá za nitky na císařském dvoře Rudolfa II.
Napsat komentář